Tesco dla Szkół

Materiały do lekcji o pochodzeniu żywności.

Na tych zajęciach uczniowie w obrazowy sposób dowiedzą się, skąd pochodzi żywność. Scenariusze są podzielone na 3 etapy nauczania (gimnazjum, szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-6). W ramach pakietu znajdują się: scenariusze lekcji, filmy fabularne.

Materiały do lekcji o czytaniu etykiet

Te zajęcia pozwolą dzieciom na poznanie zasad czytania etykiet na produktach spożywczych. Dzięki scenariuszom podzielonym na 3 etapy uczniowie wraz z nauczycielem będą mogli rozszyfrować skróty widniejące na produktach – zależnie od poziomu nauczania: szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazjum.

Materiały o lekcji o promocji wiedzy o pochodzeniu żywności

Dzięki zajęciom na tej lekcji uczniowie nauczą się, jak mówić o pochodzeniu żywności, aby zachęcić innych do zgłębienia tego tematu – promować zdrowe nawyki i w ciekawy sposób zachęcać do edukacji. Uczniowie wraz z nauczycielem wybiorą, czy chcą stworzyć plakat, nakręcić wideo czy przygotować plik dźwiękowy.

Scenariusz do zajęć kulinarnych

Ten scenariusz poświęcony jest przygotowywaniu posiłków – nauka wykonywania podstawowych przepisów jest podzielona według poziomu nauczania: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Scenariusze lekcji do zajęć o niemarnowaniu żywności

Dzięki tym zajęciom uczniowie będą mogli wykazać się swoją kreatywnością – sprawdzić się np. w roli organizatorów wydarzeń poświęconych żywieniu bądź stworzyć własny projekt. Materiały są dostępne dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Scenariusze lekcji do zajęć o wykorzystywaniu mediów społecznościowych i nowych technologii

Na tych zajęciach uczniowie sprawdzą się w roli komentatorów i badaczy – dzięki zadaniom (dostępnych w dwóch wersjach: szkoła podstawowa i gimnazjum) dowiedzą się, jak można promować zdrowe nawyki żywieniowe.

Film podsumowujący

Z tego filmu uczniowie usłyszą słowa podziękowania za wykonane zadania. Dowiedzą się, że ich praca przyniosła rezultaty. Jest to dobry sposób na zakończenie projektu.